Parimad lahendused

Terrassi, terrasside ehitus

Terrasside ehitus

Terrasside ehitamine alates plaanide koostamisest kuni lõpliku ehitamiseni.

Pakume terrassi ehitus-, viimistlus- ja renoveerimisteenuseid. Meie kogenud meeskond tegeleb terrasside ehitamise ja renoveerimisega, lisaks pakume ka kõiki seotud ehitustöid et Teie terrass saaks korralikult ehitatud oleks vastupidav ja kestaks kaua.

 

➡ Terrassi ehitus

➡ Terrasside hooldamine ja renoveerimine

➡ Terrassi planeerimine

Terrassi materjalidest

Termotöödeldud tammepuit on kõige tugevam ja kauakestvam ja ühtlasi ka kõige kallim  terassimaterjal, seejärel siberi lehis ning kodumaine mänd.

Mänd ja kuusk on kaks kõige levinumat puiduliiki, mida Eestis kasutatakse terrasside ehitamiseks. Mõlemad on populaarsed valikud oma vastupidavuse, töötlemise lihtsuse ja hinna poolest. Siin on nende kahe puiduliigi võrdlus terrassiehituse seisukohast.

Sügavimmutatud või termotöödeldud männi- ja kuuselauad on mõlemad populaarsed valikud terrasside ehitamisel tänu nende vastupidavusele ja taskukohasusele. Siin on nende kahe puiduliigi võrdlus terrassiehituse seisukohast:

Sügavimmutatud või termotöödeldud mänd:

 1. Vastupidavus: Sügavimmutatud mänd on üldiselt vastupidav puitmaterjal, mis suudab vastu pidada ilmastikumõjudele, mädanikule ja putukatele. Sügavimmutamine suurendab mändi vastupidavust ja pikendab selle eluiga välistingimustes.

 2. Taskukohasus: Mänd on sageli üks taskukohasemaid terrassiehituseks saadaval olevaid puiduliike. Sügavimmutatud männi terrassilauad võivad olla odavamad kui teised puuliigid, muutes selle eelarvesõbralikuks valikuks.

 3. Töötlemine: Männipuit on suhteliselt kerge ja lihtne töödelda. See võimaldab seda lõigata, puurida ja kinnitada hõlpsasti, muutes selle populaarseks valikuks nii professionaalsete ehitajate kui ka koduste väiketööde jaoks.

 4. Sügavimmutatud või termotöödeldud kuusk:

 1. Vastupidavus: Sügavimmutatud kuuselaudadel on sarnased omadused nagu mänd, pakkudes head vastupidavust ilmastikumõjudele, mädanikule ja putukatele. Kuusk võib olla veidi pehmem kui mänd, kuid korralikult töödeldud ja hooldatud kuuselauad võivad siiski kesta aastaid.

 2. Taskukohasus: Kuusepuit on sarnaselt männipuiduga taskukohane valik terrassiehituseks. Kuigi sõltuvalt turuolukorrast võib see olla mõnevõrra kallim kui mänd, on see siiski üldiselt taskukohane valik.

 3. Töötlemine: Kuuselaud on samuti lihtne töödelda ja viimistleda, mis muudab selle populaarseks valikuks terrasside ehitamisel. Kuusepuit võib olla veidi pehmem kui mänd, kuid see ei takista selle kasutamist terrassimaterjalina.

Kokkuvõttes võivad sügavimmutatud või termotöödeldud männi- ja kuuselauad mõlemad olla sobivad valikud terrasside ehitamiseks, sõltuvalt teie eelistustest, eelarvest ja kohalikest tingimustest. Oluline on valida kvaliteetne puit ja tagada, et terrassi paigaldamine toimuks vastavalt headele ehitustavadele.

Terrasse saab ehitada veel erinavetest eksootilistest puitmaterjalidest ja komposiit materjalidest, valik on lai.

Korralikult ehitatud terrass kestab aastaid

Korralikult ehitatud terrass, mis on valmistatud vastupidavatest materjalidest ja paigaldatud professionaalselt, võib kesta aastaid ja pakkuda teile meeldivat kasutuskogemust ning väliruumis naudingut. Siin on mõned tegurid, mis tagavad, et teie terrass peab vastu aastaid:

 1. Kvaliteetsed materjalid: Valige vastupidavad ja kvaliteetsed materjalid, mis on mõeldud välistingimustesse, nagu näiteks sügavimmutatud või termotöödeldud  puitmaterjal või  komposiitmaterjal.

 2. Korralik ehitus: Terrassi ehitamine peaks toimuma vastavalt headele ehitustavadele ja kohalikele ehitusmäärustele. Professionaalne ehitusmeeskond tagab, et terrass on korralikult konstrueeritud, nõuetekohaselt toestatud ja õigesti paigaldatud.

 3. Nõuetekohane alus: Veenduge, et terrassil oleks tugev ja stabiilne alus, mis suudab taluda koormust ja vastu pidada maapinna liikumistele. See hõlmab korralikku vundamendi või alusraami ehitamist vastavalt terrassi suurusele ja kujule.

 4. Hooldus: Regulaarne hooldus on oluline, et säilitada terrassi hea väljanägemine ja vastupidavus. See hõlmab regulaarset puhastamist, viimistluste uuendamist ja vajadusel vähemate parandustööde tegemist.

 5. Ilmastikukindlus: Valige materjalid, mis on vastupidavad kohalikele ilmastikutingimustele, nagu vihm, päike, külm ja niiskus. Õige materjali valik ja korralik viimistlus aitavad kaitsta terrassi ilmastikumõjude eest.

Kokkuvõttes võib korralikult ehitatud terrass pakkuda teile pikka aega meeldivat väliruumi kasutamist ja naudingut. Oluline on teha õigeid valikuid materjalide ja ehitustööde osas ning tagada terrassi regulaarne hooldus, et säilitada selle ilu ja vastupidavus aastateks.

Terrassi ehituse hind?

Terrassi ehituse hind sõltub paljudest teguritest, nagu:

Vundamendi tüübist.
Terrassi karkassi keerukusest, ühekordne sõrestik, kahekordne või tõstetud sõrestik.
Trepiastmete ehitus, üks aste, kaks astet või kõrgem trepp.
Käsipuud või kaarjad detailid.

Terrassi ehituse hinnakujundus ei ole standartne ja sõltub mitmest tegurist, sealhulgas terrassi suurusest, kõrgusest, vundamendi tüübist, pinnasest, valitud materjalidest ja muudest aspektidest.

Keskmiselt jäävad terrassi ehituse hinnad jäävad vahemikku  25€m2 -45€m2 sõltuvalt terrassi keerukusest.

Võtke palun meiega ühendust, või täitke allolev vorm, et saaksime Teile pakkumise koostada.

Saada päring  Terrasside ehitus

  Terrassi ehitamine peaks toimuma vastavalt headele ehitustavadele ja kohalikele ehitusmäärustele. Professionaalne ehitusmeeskond tagab, et terrass on korralikult konstrueeritud, nõuetekohaselt toestatud ja õigesti paigaldatud.

  Terrasside hooldamine

  Terrasside regulaarne hooldamine on oluline, et säilitada selle ilu, funktsionaalsus ja vastupidavus aastate jooksul.

  Terrasside renoveerimine

  Olenevalt terrassi materjalist võib see vajada perioodilist viimistlust, nagu värvimine või õlitamine. Aitame kontrollige Teie terrassi seisukorda ja uuendame neid vastavalt vajadusele, et kaitsta puitu või muid materjale ilmastikumõjude eest.

  Terrasside planeerimine

  Terrassi planeerimine on oluline samm selle tagamisel, et lõpptulemus vastaks teie vajadustele, eelistustele ja eelarvele. Erilahenduste puhul soovitame kaaluda professionaalse disaineri kasutamist.